Bij het verbouwen van onze boerderij in Zijdewind (uit ca. 1908) hebben wij een waterput (dichtbij de oude koegang om de koeien water te geven) en een rechthoekige kelder gevonden (ik vermoed om eten koel in te bewaren). Beide opgemetseld uit voornamelijk boeren geeltjes (zie bijgevoegde foto's). De kelder was volgestort met puin en de waterput met zanderige kleigrond.
De waterput is inmiddels door het leeghalen wat verzakt. In de kelder stroomt heel langzaam grondwater, ik denk dat het wel een maand duurt voordat deze op grondwaterniveau zal zijn. Beide kunststukken willen we behouden en in onze nieuwe woonkamer zichtbaar maken door een beloopbare glasplaat en een lichtpunt erin. We willen de eventuele koudebrug die dit kan veroorzaken minimaliseren en uiteindelijk geen last van vocht hebben. Heeft hier iemand in de community ervaring mee of weet je iemand die ons hier bij kan helpen?
Het idee speelt om de kelder op termijn waterdicht te maken met injecties en hem te gebruiken als wijnkelder of er zelfs een ijsbad van te maken.
Wat super gaaf zeg! Heel mooi. Waar zit het keldertje? Ook bij de koegang? Wij hebben in de koegang een betonplaatje liggen, zie de foto. Misschien ook een waterput? We moeten er maar eens onder kijken ;) Succes met de verbouwing, groet Marco van stolp 'de Surinaamse Vriend' te Schagerbrug.
Hoi Marco, de bewaarkelder zit wat verder van de koegang maar ik vermoed ook weer niet dat daar het oude woongedeelte/keuken gezeten heeft. Ik denk aan je foto te zien en gezien het bij de koekang zit om een waterput gaat, aan de bovenkant vierkant opgemetseld. Betonplaat eraf en voorzichtig leeghalen, heel gaaf! Groetjes Kay